Instalacja elektryczna

instalacja-elektryczna-bg

Instalacja elektryczna to jeden z najważniejszych elementów każdego budynku. Nasza firma realizuje zlecenia na terenie Jeleniej Góry oraz najbliższych okolic z zakresu: instalacji przeciwoblodzeniowych, zasilania budynków, instalacji wewnętrznych, instalacji ogrzewania elektrycznego w pomieszczeniach, instalacji na zewnątrz budynków (na przykład na podjazdach).

Zaprojektowanie instalacji elektrycznej w budynku ma kluczowe znaczenie dla dopasowania jej do potrzeb użytkowników. Dlatego jej zaplanowanie i realizację instalacji warto powierzyć osobom z doświadczeniem i uprawnieniami, które uwzględniając rzeczywiste potrzeby domowników i użyteczność, rozmieszczą oprawy świetlne i gniazda oraz prawidłowo poprowadzą przewody elektryczne względem innych instalacji. Naniesienie planu sieci na papier jest bardzo istotne także w perspektywie przyszłych remontów. Przestrzeń trzeba tak rozplanować, by zainstalować odpowiednią ilość gniazd wtyczkowych, miejsc przeznaczonych na oświetlenie oraz punktów dla urządzeń, które potrzebują większej ilości energii (na przykład kocioł centralnego ogrzewania czy pompa). Obwody trzeba także odpowiednio zabezpieczyć oraz pozostawić kilka dodatkowych rurek instalacyjnych, do których w każdej chwili można dołączyć kable. Sieć przewodów powinna być również ukryta w ścianach, podłogach i sufitach, a także zabezpieczona bezpiecznikami.

Równie ważne jest to, co na zewnątrz budynku. Poprowadzenie sieci na zewnątrz przyda się przy oświetleniu na przykład altanki, zasilaniu lampek świątecznych dekorujących drzewa zimą czy automatycznego systemu nawadniającego ogród. Elektryk z doświadczeniem zadba o zabezpieczenie gniazd przed warunkami atmosferycznymi za pomocą opraw bryzgoszczelnych i wkomponuje je w przestrzeń tak, aby uniemożliwić korzystanie z nich osobom postronnym. Wśród oferowanych usług przez Zakład Instalatorstwa Elektrycznego Marka Bergtrauma znajduje się także: montaż urządzeń na terenie posesji, takich jak automatyczna brama wjazdowa, oświetlenie przy furtce, domofon czy wideofon.

Prąd elektryczny jest jedną z popularnych alternatyw obok węgla i gazu do ogrzewania domu. Ciepło może być wydzielane z grzejników lub podłogi. Jednak to nie jedyna forma „ogrzewania podłogowego”, którą możemy zastosować na posesji – sprzed naszych domów lub budynków użytkowych w łatwy sposób można usunąć śnieg i lód, który gromadzi się na schodach. Tego rodzaju instalacja grzejna zapewni bezpieczeństwo i uchroni pomoże przed wypadkami wywołanymi poślizgnięciem się. Przy jej montażu stosuje się maty lub przewody, które umieszcza się pod tynkiem w zaprawie klejowej lub wylewce betonowej. Dlatego instalację tę warto uwzględnić już w projekcie budynku, chociaż możliwe jest także wykonanie jej na gotowych już stopniach, wykluczając je na chwilę z użytku.

Instalacja elektryczna montowana jest zgodnie z polskimi i europejskimi normami oraz sporządzamy wymaganą dokumentację projektową. Dbamy o jakość wykonania, funkcjonalność oraz estetykę. Wykonując niezbędne pomiary i wyliczenia zwracamy uwagę na cechy budynku i przebieg innych instalacji, aby budynek nabrał cech użyteczności.